Szanowni Państwo,

W świetle aktualnej sytuacji epidemiologicznej, termin konferencji w Katowicach i Krakowie został przełożony na 2-3 czerwca 2020, a konferencja odbędzie się online, na platformie Zoom. Zdrowie i bezpieczeństwo osób biorących udział w naszych konferencjach jest sprawą najważniejszą. Przygotowaliśmy niespodzianki promocyjne dla osób, które zdecydują się wziąć udział w konferencji:

 1. Każdemu uczestnikowi po konferencji wraz z certyfikatem i materiałami od naszych partnerów wyślemy naszą książkę z lubianej przez Państwa serii „Zaradny kot w akcji”.
 2. PROMOCJA! Dla osób, które płatność za udział w konferencji będą miały uregulowane do 25.05. lub do dnia 25.05. czasu zostanie wystawiona faktura na termin płatności - wyślemy razem z certyfikatem drugą z naszych najnowszych książek z lubianej przez Państwa serii „Zaradny kot w akcji” (jedna z książek jest dla wszystkich uczestników konferencji).
 3. Po każdym wykładzie otrzymają Państwo dodatkowe wskazówki i narzędzia do wykorzystania w pracy zdalnej z uczniem. Wykładowcy podzielą się swoim doświadczeniem, w jaki sposób przedstawione na wykładzie treści można wdrożyć w pracę on-line.
 4. Dla chętnych osób w cenie konferencji dnia 04.06.2020 odbędzie się dodatkowy warsztat do wyboru:
  • Jak zbadać motywy grania w gry komputerowe u dzieci? Scenariusz zajęć dla rodziców
   Magdalena Pryczkowska
  • Metody interwencji deeskalacji agresji u ucznia
   Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek
  • Sensoryczne interwencje w klasie - wskazówki dla nauczycieli
   Anita Wieloch
 5. Dla tych z Państwa, którzy opłatę konferencyjną będą mieli uregulowaną do 15.05.2020 r. lub do tego czas zostanie wystawiona faktura na termin płatności przygotowaliśmy ekstra niespodziankę – program Focus Up, który służy do oceny koncentracji u dzieci i można wykorzystywać go w pracy zdalnej z uczniem.

Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek
Prezes PTTPiBDMiRPolskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Rodzin zaprasza na konferencję

Jeśli nie uzależnienie, to co?
Czy można oszukać mózg - skuteczne metody terapii

31.03.2020, Katowice 02.06.2020, Termin I, online (Zoom)
31.03.2020, Kraków 03.06.2020, Termin II, online (Zoom)

Szanowni Państwo!

Zaproszenie na konferencję kierujemy do osób na co dzień pracujących z młodzieżą, która ma swoje problemy, ale pozornie nie wyróżnia się spośród swoich rówieśników. Zazwyczaj boryka się z problemami, które w obiegowej opinii zaczęto nazywać „normalnymi”. Powszechność używek, niezdrowego jedzenia, szkodliwego grania w gry komputerowe czy ogólna dostępność substancji stymulujących może urosnąć do rangi uzależnienia. Mózg młodego człowieka szybko się uczy jak podążać za przyjemnością i unikać cierpienia. Pogoń za wymarzonym dobrostanem usypia czujność ich wychowawców i rodziców i szybko może przyjąć rangę uzależnienia. Przymusowa izolacja pogarsza samopoczucie młodzieży i ich rodziców oraz utrudnia dostęp do diagnozy i leczenia.

Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej, Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Rodzin ma w swoim statucie m.in. szkolenie psychologów i pedagogów szkolnych oraz nauczycieli w zakresie metod terapeutycznych o udokumentowanej skuteczności, które można wprowadzić do środowiska oświatowego.

Konferencja będzie bardzo pomocna dla osób szukających rozwiązań na poziomie diagnozy, motywu, objawu aż po działanie w środowisku szkolnym, które jest kompatybilne ze środowiskiem rodzinnym uczniów i wymaga holistycznej współpracy. Zmiana samego dziecka nie tylko nie wystarczy, ale może zrobić mu krzywdę. Podczas konferencji pracujący na co dzień z młodzieżą praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz przekażą Państwu przydatne wskazówki.

Zapraszam serdecznie,
Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek
Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Rodzin

Partnerzy:

Program konferencji

9.30 – 9.50

Rejestracja uczestników, czynna będzie pomoc techniczna

9.50-10.00

Otwarcie konferencji i przedstawienie prelegentów

10.00 – 10.40

Uczeń z agresywnymi zachowaniami, uzależniony od jedzenia słodyczy i fast-foodów – wskazówki do pracy

Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek, lekarz, specjalizujący się w psychiatrii, psychoterapeuta CBT, Gdańsk

10.40 – 11.20

Jak pomóc dziecku szkodliwie grającemu w gry komputerowe – od motywacji zewnętrznej do samokontroli

Magdalena Pryczkowska, pedagog terapeuta behawioralny, socjoterapeuta CBT, Gdańsk

11.20 – 11.35

Przerwa
Panel dyskusyjny

11.35 – 12.10

Nastolatek z nieleczonym ADHD a uzależnienia – perspektywa psychologa i psychiatry dziecięcego

dr n. med. Lech Popiołek, lekarz specjalizujący się w psychiatrii, psycholog, Kraków

12.10 – 12.45

Stereotypowe zachowania ucznia w Zespołem Aspergera – wskazówki do pracy w szkole

Anita Wieloch, oligofrenopedagog, Katowice

12.45 – 13.00

Przerwa
Panel dyskusyjny

13.00 – 13.20

Jak postępować z osobą, która zażyła dopalacze w oczekiwaniu na pogotowie ratunkowe

Sławomir Lisiecki, detektyw sekcji kryminalnej policji, Gdańsk

13.20 – 13.40

Funkcjonowanie dziecka z FAS w szkole – diagnoza i rokowania

dr n. med. Seweryna Konieczna, neurolog Gdańsk

13.40-14.00

Odżywianie w stanie obniżonego nastroju – jak nakarmić melancholijne mikroby

prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska, Szczecin

14.00 – 14.30

Podsumowanie, dyskusja i zakończenie konferencji

Zgłoszenia i koszt uczestnictwa:

Zgłoszenia można składać wyłącznie korzystając z formularza w formie elektronicznej, który jest dostępny na stronie www PTTPiBDMR: www.TerapiaPoznawcza.org, gorąco zachęcamy.

Koszt uczestnictwa wynosi 255 zł (opłata przelewem najpóźniej 7 dni przed konferencją) lub 295 zł (opłata 6 dni przed konferencją lub później).

Opłata obejmuje udział w wykładach, pakiet materiałów edukacyjnych (w wersji elektronicznej), kwestionariusze diagnostyczne, przykładowe diety, scenariusze rozmów, kontrakty behawioralne, certyfikat uczestnictwa oraz książkę z serii Zaradny kot w akcji (informacja o książkach: kliknij tutaj). Certyfikat uczestnictwa, książkę oraz fakturę wyślemy uczestnikom pod wskazany adres pocztą. Dodatkową atrakcją dla uczestników konferencji jest nieodpłatny udział w seminariach, 4 czerwca od godz. 10.00:

 • 12.00
  Jak zbadać motywy grania w gry komputerowe u dzieci? Scenariusz zajęć dla rodziców
  Magdalena Pryczkowska
 • 13.00
  Metody interwencji deeskalacji agresji u ucznia
  Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek
 • 14.00
  Sensoryczne interwencje w klasie - wskazówki dla nauczycieli
  Anita Wieloch

Wpłaty prosimy kierować na konto 97 1090 1098 0000 0001 2221 8120. Jako tytuł wpłaty proszę podać imię i nazwisko oraz numer referencyjny, który jest nadawany podczas rejestracji. Faktury wyślemy uczestnikom pocztą (dane do rachunku można wpisać podczas rejestracji). Pytania dotyczące wpłat i faktur prosimy kierować na adres biuro@terapiapoznawcza.org lub dzwonić na numer 887 11 88 77 albo 885 739 708


W odpowiedzi na liczne pytania uprzejmie informujemy, że Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Rodzin ma w swoich zadaniach statutowych doskonalenie zawodowe nauczycieli, więc zgodnie z art. 70a ust. 3a Karty Nauczyciela koszty szkolenia mogą być pokryte z budżetu placówek oświatowych.